Bilgi:

Moreninha Formosa adını Fazenda Aurea çiftliğini oluşturan üç araziden en büyüğünden alır. Bu araziler Serra de Salitre, Minas Gerais ve Cerrado Mineiro şehirlerinin hemen dışında bulunur ve bu muhteşem kahvenin yetiştirildiği yerdir. Kahve ağaçları 1,900m yüksekte yetişir; bu yükseklik sayesinde yavaşça yetişen ağaçlar, daha yoğun tatlı gurme kahve çekirdeklerinin yetişmesini sağlar.

Toplanıp işlenmesinden sonra, Moreninha Formosa kahvesi tırmıklanıp vişnelerin altında ve etrafında güneş banyosuna yatırılır. Sıcak ve kuru havanın etkisiyle kuruyarak ağır ve doğallığın dokunuşunu hissedeceğiniz kahveler oluşur.  Bu Brezilya kahvesi damağınıza koyu bir çikolata tadı, kiraz esansı ve portakal esintileriyle ortaya çıkan sürpriz bir tat bırakır. Demlendiğinde hafif bir sertliğin eşlik ettiği tatlı bir aroma ortaya çıkar.

Moreninha Formosa, Mondo Nuvo’nun doğal olarak işlenen egzotik bir türüdür. Kiraz ve portakalın yoğun çikolata ile oluşturduğu uyum sizi çok şaşırtacak, bunun yanında bu gurme kahvenin hafif asidik ve hafif acı tadı sizler tarafından keşfedilmeyi bekliyor olacak.
YerMorrisville, Kuzey Carolina
MenşeiMinas Gerais Devlet, Brezilya.
KavurmaOrta