Bilgi: Ekvator’un sekiz derece güneyinde, Endonezya’yı oluşturan tropikal adalar zincirinde bulunan güzel bir adadır Bali. Sisli ormanların üstüne çıkıldıkça ortaya çıkan, volkanik tepelerin üzerindeki köyler kahve ağaçlarının yetişmesine uygun şartlar sunar. Balililer mutluluğun insanlar ve çevre arasında iyi bir ilişki kurabilmenin sonucu olduğuna inanırlar. Bu inanç, tohumun ekimi, biçimi ve tohumların ayrılmasındaki titiz çalışmanın en önemli sebebidir.

Bali, insanlarında da tarımında da doğal bir güzelliğe sahiptir ve içtiğiniz her Bali kahvesi sizin için Bali’nin gerçek ruhunun bir örneğidir. Her seferinde bu tropikal zevkten bir yudum alın ve Endonezya kahvesinin doğal ve pürüzsüz tadının keyfine varın. Hafif bir yoğunluk ve hafif bir yapı… Cennet Vadisi’nin tadına baktığınızda Bali kahvesinin neden dünya çapında ünlü olduğunu anlayacaksınız.

Bali’nin yüksek bölgelerinde, Endonezya’nın volkanik bölgesinde, ‘Cennet Vadisi’ kahvesinin çekirdekleri ıslak işleme ile işlenir ve size pürüzsüzlük ve ağır kahvenin muhteşem dengesi ortaya çıkar. Sonucundaysa düşük asidite ve çikolata hissi ortaya çıkar.
YerGreencastle, Pensilvanya
MenşeiOrta Bali, Endonezya
KavurmaOrta-Açık