Honduras

45,85151,28

250 Gr1000 Gr
ÖğütülmesinÖğütülmesinEspressoEspressoFiltre Kahve MakinesiFiltre Kahve MakinesiChemexChemexV60V60AeroPressAeroPressMokapotMokapotFrench PressFrench PressCold BrewCold BrewTürk KahvesiTürk KahvesiSyphonSyphonMetal FiltreMetal Filtre
Temizle
Karşılaştır
Stok kodu: edc010 Kategoriler: , Etiketler: , , , , ,

Adı ‘Gümüş Tepe’ anlamına gelen başkent Tegucigalpa yakınında yüksekte yetişen bu gurme kahve, ilk ortaya çıktığından beri kendini geliştirdi. Geçmiş yıllarda, Honduras kahvesi şu an olduğu kadar ilgi çekmiyordu; ancak gelişen kahve standartları ve teknikleri bu kahveyi Orta Amerika’nın en meşhur kahvelerinden birisi haline getirdi. Honduras kahvesi yaklaşık olarak 1400 metre yüksekte yetişen ve sert kahve sertifikasına sahip bir kahvedir. Bu, normal kahve çekirdeklerinden daha yoğun bir tada sahip olduğu anlamına gelir.

Honduras ‘Silver Hills’ kahvesi hafif bir yapıya ve ona biraz şekerli bir tat ile pürüzsüz bir kıvam sağlayan fındık ve bal esintisine sahiptir. Bu orta kavrulmuş gurme kahve ayrıca biraz meyve aroması, limonumsu bir lezzet, fındık esintisi ve içim sonrası hafif bir kakao tadına sahiptir.

Honduras ‘Silver Hills’ kahvesi hafif bir yapıya ve ona biraz şekerli bir tat ile pürüzsüz bir kıvam sağlayan fındık ve bal esintisine sahiptir. Orta kavrulmuş bu kahve hint hurması, limon, badem, Hindistan cevizi ve çikolata gibi birçok aromaya sahiptir. Her bardak dengelidir ve muhteşem bir tadın yanında hafif bir içim sonrası tada sahiptir.

Aroma 80%
asidite 80%
Gövde 70%
Lezzet 90%
Süt ile Uyumu 80%

Ek bilgi

Ağırlık 1 kg
Seçenekler

250 Gr, 1000 Gr

Kahvenizi Nasıl Öğütelim?

Öğütülmesin, Espresso, Filtre Kahve Makinesi, Chemex, V60, AeroPress, Mokapot, French Press, Cold Brew, Türk Kahvesi, Syphon, Metal Filtre

“Honduras” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Instagrama Bakın

    No access token

Ana menü