Fransız deniz subayı olan Gabriel Mathiew de Clieu, Meksika kahvesinin tarihinde önemli bir rol oynamıştır. Bu kahve ağacının tohumlarını almayı başarmış ve onları Fransız Kralı XIV. Louis’ye götürmüştür. Bu tohumları aynı zamanda kendi şehri Martinique’ye götürmeyi de kendine görev bilmiştir. Yolculuk sırasında bu olağanüstü ağaç Tunuslu korsanlardan, acımasız fırtınalardan, açgözlü yolculardan ve saf suyun zararlarından kurtulmuş ve meyve verdiği Martinique’ye ulaşmayı başarmıştır.

Meksika’nın ‘Spirit of the Aztec’ kahvesi ‘Altura Pluma’dır. Bu, 1050m den yüksekte yetiştiği anlamına gelir. Bu sayede Meksika’dan gelen en iyi kahvelerden birisi olmayı başarır. Orta bir yapı, dengeli bir asiditenin yanında hafif, tatlı, unutulmaz ve iştah açıcı bir tat sunan Meksika ‘Spirit of the Aztec’ kahvesini hemen keşfedin.

Bu ülkeden gelen kahveler aynı zamanda Sertifikalı Organik ve Kafeinsiz olarak da mevcuttur.

Oaxaca bölgesinin yükseklerinde yetişen bu Meksika kahvesi, toplandıktan sonra yaş işlemden geçirilir. Hafif bir çikolata tadı ve düşük asiditenin yanında hafif bir yapı için bu çekirdekler orta derecede kavurulur.