Menu
Your Cart

Puly Caff Puls 100 Tab. 1,35gr

Puly Caff Puls 100 Tab. 1,35gr

Puly Tablet 1,35 gr genellikle büyük otomatik ve kaşıklı espresso makinelerinin temizlikleri için kullanılan brewunit (demleme evi) lerde kahve kalıntılarını temizleyerek çıkabilecek tıkanma ve bayat kahve kokusuna karşı periyodik kullanılan harika bir ürün.

Neden Temizlik?

Kavurma işlemi sırasında, kahve çekirdekleri büyük fiziksel ve duyusal değişikliklere uğrarlar ve aromalar geniş bir yelpazeden oluşur. 

Bu dönüşüm sırasında, Kahve çekirdeğindeki lipitler (yağlar) yüzeye çıkar. Bu lipitler kahve tozunun önemli bir parçası ve espresso kremasının ana unsurlarından biridir. Ancak bunlar hızlı bir şekilde okside olurlar. 

İlk ekstraksiyon(çözülme) sırasında, lipitler demleme grubunun iç parçalarına derhal nüfuz eder ve tabaka oluşturmaya başlar. Bu lipitler maruz kaldıkları yüksek sıcaklık neticesinde karbonize(kömürleşme) olurlar.

Bu katmanlar kahveye istenmeyen kötü bir tat vermekle beraber bu yanmış olan lipitlerin tipik sonucudur, ayrıca acı bir tat da verir ki bu da yağların oksidasyonu ile 12-18 saatte oluşur. 

PulyCaff günlük kullanımı gruplardaki atıkların toplanmasını engellediği gibi kötü kokuların oluşumunu da imkansız hale getirir.

Bu ürün içeceğe veya cihaza herhangi bi kalıntı bırakmaz ve zararlı madde içermez.

*Demleme Grubu Günlük Temizlik

1-) 1 adet PulyCaff kör kaşığa konur. 

2-)  10 saniye ara ile 5 defa aç/kapa yapılır.

3-)  Grup durulanır.

4-)  10 saniye ara ile 5 defa aç/kapa yapılır.

*Filtre ve Kaşıklar Günlük Temizlik

1-)  1Lt sıcak su geniş bi kaba konulur.

2-)  2 adet  PulyCaff suya konulur.

3-)  Kaşıklar suda 15 dakika bekletilip sıcak su ile durulanır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Puly Caff Puls 100 Tab. 1,35gr99,68TL
Vergiler Hariç: 84,48TL
  • Stock: In Stock
  • Model: bd0009